Paul Teutul Junior wystawia swój motocykl na aukcji

Prawdopodobnie z telewizyjnego tasiemca pamiętasz głównie wrzaski i krzyki ojca na syna i syna na ojca, ale nie da się ukryć, że z motocykle, które wytaczały się z Orange Country Choppers, to w wielu przypadkach były wyjątkowe potwory, a niektóre można nazwać dziełami sztuki.

Ostatecznie Paul Teutul Junior zaczął pracować na własny rachunek, zaś podczas jednego z największych festiwali motocyklowych i zarazem muzycznych, czyli Sturgis Buffalo Chip w Południowej Dakocie, zaprezentował customa własnego autorstwa.

Fot. Paul Jr’s Sturgis Buffalo Chip Custom

Paul Jr Sturgis Buffalo Chip Custom trafi teraz na aukcję. Jeśli masz dużo zielonych papierków z podobizną Jerzego Waszyngtona, możesz nawet powalczyć o tego metalowego byka.

Motocykl w klimacie steampunkowym został pomalowany w granatowo-zielony schemat z obowiązkowymi bizonami w westernowym stylu, które znalazły się po obu stronach baku. Junior nie poskąpił na miedzi i detalach w rodzaju skomplikowanych ornamentów na obręczach kół, czy tłoczonego, nawiązującego do Strugis siedziska.


Źródło: YouTube, Sturgis Buffalo Chip

Potężne piece napędzające bizona generują 115 koni mechanicznych. Silnik ma pojemność 1700 cm3 i jest to blok Ultima. Dla zwolenników wysuniętych w przodu widelców i ręcznej roboty, na pewno nie zabraknie emocji, a jeśli chodzi o cenę, wszystko rozstrzygnie się 6 sierpnia podczas aukcji Legends Ride.

Warto zaznaczyć, że pieniądze uzyskane ze sprzedaży motocykla, Paul Junior przeznaczy na organizację charytatywną Black Hills z Południowej Dakoty.

%d bloggers like this: