Na czym pojedzie Tom Cruise w filmie „Top Gun: Maverick”?

Motocykle bardzo się zmieniły w ciągu 33 lat, które minęły od premiery Top Gun. W 1985 roku Kawasaki GPZ900 był najszybszym i najseksowniejszym motorem, na którym twórcy filmu mogli posadzić młodego wówczas Toma Cruise’a.

Dzięki brokułom i czarom scjentologów Cruise zachował młodość, ale jego ówczesny motocykl już nie, dlatego w nowym Top Gun zamiast prehistorycznego GPZ pojawi się Ninja H2R.

Fot. materiały prasowe

Przynajmniej tak to wygląda na szpiegowskim zdjęciu, które obiegło internet i podobno pochodzi z planu zdjęciowego drugiej części sławnego przeboju. Cruiser potwierdził tymczasem, ze długo oczekiwana i o kilka lat spóźniona kontynuacja Top Gun – jest już w drodze.

Projekt pierwotnie wystartował w 2010 roku i miał być reżyserowany przez Tony’ego Scotta, brata słynnego Ridleya, który zresztą wyreżyserował oryginalny film sprzed trzech dekad. Niestety samobójstwo Tony’ego spowodowało zawieszenie projektu na wiele miesiący.

Kawasaki Ninja H2R. Foto: Kawasaki

Jakiś czas temu coś się wreszcie ruszyło, a obecnie film jest już w postprodukcji. Według hollywoodzkich mediów w obrazie wystąpi również Val Kilmer, czyli słynny Tom „Iceman” Kasansky – główny antagonista bohatera granego przez Cruise’a w oryginalnym Top Gun. Ta informacja wydaje się jednak niepewna, bo Val Kilmer od kilku lat zmaga się z chorobą nowotworową.

„Top Gun: Maverick” ma trafić na duży ekran już w połowie przyszłego roku. Po śmierci Scotta jego miejsce zajął Joseph Kosiński, który już wcześniej pracował z Cruisem w filmie pt. „Niepamięć”.

Fot. Kawasaki GPZ900 R

Kawasaki Ninja H2R to byłby poniekąd hołd dla GPZ900 z oryginalnego filmu, spójrzmy jednak jak zmieniły się parametry motocykli. W 1985 roku absolutna rakieta jaką był GPZ, zarządzała mocą 113 KM i mogła pokonać standardowe ¼ mili w 11,2 s. Współczesny model Kawasaki Ninja H2 ma 210 KM (326KM w H2R) i rozbija dystans ¼ mili w czasie krótszym niż 10 sekund. Czy to dużo czy mało? Oceńcie sami.

%d bloggers like this: