Jak zrobić sobie zdjęcie na motocyklu, jeśli nie lubisz typowego selfie?

Zdjęcia z motocyklowej podróży to świetna pamiątka, ale jeśli jedziesz akurat sam, to pozostaje jedynie selfie, na którym zazwyczaj trudno zmieścić coś więcej niż kawałek ręki, głowę i pół motocykla.

Rozwiązaniem problemu zaproponowała firma AbleTech, która opracowała aparat o nazwie Evo GoCam. Jego wyjątkowość polega na tym, że można go założyć na telefon jak zwykły futerał, ale w obudowie kryje się kamera wyposażona w moduł łączności bezprzewodowej.

Fot. AbleTech

Futerał pasuje do najnowszych modeli iPhonów i najpopularniejszych telefonów z Androidem. Na pokładzie znajduje się kamera Wi-Fi, którą można w prosty sposób wysunąć z obudowy i umieścić w dowolnym miejscu, aby zrobić zdjęcia.

Urządzenie pracuje w rozdzielczości 5 megapikseli i nagrywa wideo w 1080p przy 30 klatkach na sekundę, zapisując materiał na karcie SD. Oczywiście możliwe jest również natychmiastowe przesłanie nagrania na telefon. Zasięg bezprzewodowego transferu wynosi 46 metrów.

Fot. AbleTech

Korzystając z połączonej z urządzeniem aplikacji użytkownik może zobaczyć obraz obiektywem kamery, a następnie zrobić zdjęcie lub nagrać film i umieścić materiał w mediach społecznościowych, a nawet przesłać strumieniowo na żywo.

Oczywiście kamera może spełniać również inne funkcje niż selfie. Wraz ze dostępnym osobno mocowaniem i obudową podwodną, GoCam przyda się do nagrań akcji, jako rejestrator motocyklowy, a nawet jako elektroniczna niania.


Źródło: YouTube, Evo Camera

Evo GoCam jest w trakcie kampanii na Indiegogo. Po wpłaceniu 89 dolarów zyskujemy gwarancję, że producent prześle nam nietypową kamerę po rozpoczęciu produkcji. Regularna cena będzie wynosić 149 dolarów.

%d bloggers like this: