Powstaną tylko 144 motocykle Brutale RR LH44 sygnowane przez Lewisa Hamiltona

Mimo że współpraca z Mercedesem AMG zakończyła się w zeszłym roku, MV Agusta pozostała w bliskich relacjach z gwiazdorskim kierowcą marki, a po sukcesie specjalnej edycji Dragster 800 RR LH44 i F4 LH44, ujawniła Brutale RR LH44.

Od „zwykłego” Brutale RR, wersja Lewisa Hamiltona różni się tylko stylem i komponentami – i oczywiście ceną. Produkcja ma się rozpocząć już w przyszłym miesiącu, ale powstaną tylko 144 maszyny. Każdy z egzemplarz będzie numerowany i opatrzony certyfikatem autentyczności.

Hamilton Brutale RR LH44. Fot. MV Agusta

Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich modeli LH44, nowy motocykl jest wynikiem współpracy pomiędzy Lewisem Hamiltonem i centrum projektowym MV Agusta (CRC). Kolorystyka, czyli mieszanka czerni, czerwieni i bieli – została prowadzona jako osobisty styl Hamiltona, a grafika i logo zawierają jego numer startowy (44).

W przypadku karoserii MV Agusta twierdzi, że wykorzystano materiały i komponenty, których nigdy wcześnie nie widziano w produkcji nakedów, w tym specjalnie zaprojektowane elementy z włókna węglowego i odporną na ciepło powłokę ceramiczną.

Hamilton Brutale RR LH44. Fot. MV Agusta

Inne elementy, w tym dźwignie hamulca i sprzęgła, są z lekkich stopów, natomiast korek wlewu paliwa, oleju silnikowego, osłona sprzęgła i osłona alternatora zostały obrobione CNC. Czekamy jeszcze tylko na cenę tego czerwonego „brutala”. Tanio na pewno nie będzie.

%d bloggers like this: