Ducati zmierzy się z rekordem KTM podczas Pike’s Peak

Dwa specjalne przerobione egzemplarze Multistrady 1260 mają umożliwić Ducati powrót na szczyt (dosłownie i w przenośni) wyścigu Pikes Peak International Hill Climb. Ducati chce również pobić zeszłoroczny rekord KTM, który na motocyklu Super Duke 1290 zdobył Chris Fillmore.

Fot. Ducati

Zeszłoroczne zwycięstwo Fillmore było sporym zaskoczeniem, bo triumfator to zawodnik AMA Superbike i jest żółtodziobem jeśli chodzi o wyścigi i formułę Pike’s Peak. Ulepszony motocykl KTM, którego dosiadał Fillmore, został wyposażony w silnik o mocy 177 KM. Chris osiągnął czas 9 minut i 49.626 sekund na drodze Colorado Springs. Trasa ma długość 19.99 km i znajduje się na niej ponad 150 zakrętów!

Rekord Fillmore z zeszłego roku jest policzkiem dla Ducati, ponieważ we wcześniejszych latach laur zwycięstwa przypadał głównie Ducati. Włoska firma nic nie pozostawia przypadkowi i zakontraktowała również dwóch doskonałych kierowców. Carin Dunne to trzykrotny triumfator Pike’s Peak, natomiast Codi Vahsholtz wygrał w zeszłym roku w kategorii maszyn średnich.

Impreza rozpocznie się 24 czerwca. Czy Ducati pokona KTM? Zobaczymy…

%d bloggers like this: