9Cento to nowy, koncepcyjny motocykl BMW. Tylko po co mu ta płetwa?

Podczas Concorso d’Eleganza Villa d’Este, czyli wyjątkowo eleganckiego pokazu samochodów nad jeziorem Como we Włoszech, BMW zaprezentowało również nowy motocykl koncepcyjny. Warto przyglądać się tego typu pokazom, bo mimo, że obecnie to tylko luźna wizja, istnieje duża szansa, że wcześniej czy później zostanie zrealizowana na taśmie produkcyjnej – tak było między innymi z R nineT.

BMW 9cento. Fot. BMW

Concept 900 lub 9Cento wygląda futurystycznie, ale nie oferuje nic wyjątkowego pod względem technicznym. Najciekawiej rozwiązano mocowanie sakw, które pod siedzeniem utrzymuje elektromagnes. Jednocześnie pojemniki zostały tak uformowane, że stanowią wygodne siedzisko dla pasażerki. Po zwolnieniu mocowania i zdjęciu sakw, zyskujemy natychmiast sportowy, lekki tył maszyny.

BMW 9cento. Fot. BMW

Silnik bazuje na jednostce z F850 GS, prawdopodobnie z nieco większą mocą szczytową i momentem obrotowym. Do tego dochodzą diody LED, pełne owiewki i nieco dziwaczny spojler w typie F1 przed (czy raczej nad) tylna oponą. Przeznaczenie tej płetwy jest na razie niejasne. Może macie jakieś propozycje?

BMW 9cento. Fot. BMW
BMW 9cento. Fot. BMW
BMW 9cento. Fot. BMW
%d bloggers like this: