Shoei Ex-Zero to kask dla wielbicieli bobberów

Shoei śledzi aktualne trendy i dostrzega modę na bobbery. Odpowiedzią jest kask Ex-Zero, który nawiązuje do dawnych czasów i klasycznego, ale dzikiego stylu tych maszyn.

Ex-Zero czerpie pełna garścią z technologii używanych w motocrossie, ale przeznaczony jest dla użytkowników kochających retro i stylowe bobber. Shoei jest synonimem zaawansowanych technicznie kasków motocyklowych od lat przewodząc badaniom, których efektem są innowacje w zakresie ochrony i komfortu.

Fot. Shoei

Czy można zintegrować zaawansowane rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa z wyglądem klasyka? Shoei spróbowało podołać temu zadaniu.

Mimo wyglądu z lat 70. i 80., Ex-Zero wyposażono w wiele zaawansowanych technologii Shoei. Powłoka wykonana jest z materiału AIM (Advanced Integrated Matrix), który składa się z kompozytowych włókien ułożonych w wielu warstwach tworzących osłonę lekką i o doskonałych właściwościach rozpraszania energii.

Kask dostępny jest w trzech różnych rozmiarach zewnętrznych, aby zachować ogólną wagę i wymiary zgodną z głowami klientów, natomiast rozmiarówka jest szersza – od XS do XXL. Oczywiście nie zabrakło także pianki EPS o podwójnej gęstości i systemu E.Q.R.S. (Emergency Quick Release System) – który umożliwia łatwe zdjęcie kaski w razie wypadku. Ochraniacze na policzki i środkowa podkładka są zdejmowane, aby można było je wyprać.


Źródło: YouTube, Moto Wind

Shoei Ex-Zero wyposażony jest ponadto w wizjer Cj-3, który można zamówić w trzech wariantach: przejrzystym, żółtym lub przyciemnionym, i ma trzy regulowane pozycje. Kask dostępny jest w sześciu kolorach podstawowych: czerwonym, żółtym, białym, czarnym, czarny mat i szarym, oraz w wersji retro z paskami.

W przedsprzedaży Shoei Ex-Zero dostępny jest za ok. 410 euro w wersji z kolorem bazowym oraz za 470 euro w wersji retro-paski.

%d bloggers like this: