Harley-Davidson Fat Boy z Terminatora 2 trafi na licytację

Kultowy motocykl z filmu pt. „Terminator 2: Dzień sądu” trafił do historii kina głównie dzięki scenie skoku do kanału burzowego gdzieś w Los Angeles. W rzeczywistości ani kaskader dublujący Arnolda Schwarzennegera, ani Fat Boy, nie przetrwaliby starcia z betonem, ale dzięki systemom lin, sprawnej pracy kamer i hollywoodzkim mistrzom postprodukcji, wszystko wyglądało bardzo realistycznie.

Fot. YouTube,Harley-Davidson Новосибирск

W każdym razie Fat Boy nie ucierpiał za bardzo podczas tych tricków i dzięki temu zostanie teraz sprzedany podczas Icons Legends od Hollywood Auction prowadzonej przed dom aukcyjny Profiles in History. Wydarzenie zaplanowana na 5 czerwca. Warto przypomnieć, że „Terminator 2” miał premierę w 1991 roku, a więc motocykl stoi już ładnych parę lat…

Nie wiemy właściwie w jakim stanie technicznym jest filmowy Harley-Davidson Fat Boy, natomiast wizualnie jest podobno bez zarzutu. Eksperci szacują, że Harley powinien znaleźć nabywcę za kwotę w przedziale od 200 000 do 300 000 dolarów.


Źródło: YouTube, Harley-Davidson Новосибирск

Ponieważ aukcja z 5 czerwca dotyczy gadżetów i przedmiotów związanych z Hollywood, na sprzedaż wystawionych zostanie w sumie ponad 2000 pamiątek z różnych planów filmowych. Poza motocyklem, chętni będą mogli powalczyć o skórzaną kurtkę Arnolda z Terminatora 1, a nawet koszulę nocną noszoną przez Olivie de Havilland podczas kręcenia „Przeminęło z wiatrem”.

Inne ciekawostki to m.in. kostiumy i rekwizyty używane przez Jamesa Deana oraz praktyczny… rydwan, który pojawił się filmie „Ben Hur”. W kategorii motocykli warto również wspomnieć o „Lawmasterze”, czyli jednośladzie z obrazu s-f pt. „Sędzia Dreed”.

%d bloggers like this: