Wybój na drodze i katapulta motocyklistki (film)

Żwir, plamy ropy i inne zanieczyszczenia drogowe są powszechnym zagrożeniem dla motocyklistów. A co z wybojami? Są tak samo niebezpieczne, jeśli nie bardziej. Kilka dni temu przekonała się o tym dwójka motocyklistów ze Stanów Zjednoczonych. Zobacz film.


Motorcycle crash. Źródło: YouTube, Kevin Fries

Kevin Fries i Leeze Ziemski jechali na Harleyach drogą 37 do Jersey. Wszystko wyglądało normalnie, para zachowywała odpowiedni dystans pomiędzy motocyklami, co pozostawia dużo czasu na reakcje, gdy coś pójdzie nie tak. To jednak nie wystarczyło.

W pewnym momencie Leeze Ziemski natrafiła na wybój, który odbił Harleya i podrzucił ją w górę. Kobiecie nie udało się utrzymać równowagi, motocykl wywrócił się jedną stronę, a Ziemski poleciała w drugą, wprost pod koła nadjeżdżającego partnera.

Fot. YouTube, Kevin Fries

Głowa motocyklistki znalazła się tuż przy kole drugiego motocykla. Na szczęście kierowcy udało się ominąć kobietę. Obydwoje odnieśli niewielkie obrażenia, niestety maszyna Leeze Ziemski została poważnie uszkodzona.

Nawierzchnia drogi była uszkodzona, ale przecież nie bardziej niż tysiące odcinków naszych polskich dróg. Zawsze zwracajcie baczną uwagę na asfalt, aby przyjemna przejażdżka nie zamieniła się w katastrofę.

%d bloggers like this: