Harley-Davidson Bucherer Blue Edition najdroższym motocyklem w historii

Budowa niestandardowych motocykli oznacza zazwyczaj realizację pewnej wizji customera, ale jak nazwać motocykl, którego przeznaczeniem jest olśniewać odbiorców błękitnym kolorem ekskluzywnej linii zegarków i setkami diamentów?

Fot. Harley-Davidson Bucherer Blue Edition

Harley-Davidson Bucherer Blue Edition z miejsca stał się najdroższym motocyklem w historii, bo jego wartość to prawie 1,8 mln franków szwajcarskich, czyli ponad 6,5 mln złotych. Oczywiście sam motocykl, czyli Softail Slim S, nie kosztuje aż tyle. Cena jest astronomiczna z powodu diamentowanych dodatków i złotych aplikacji.

Fot. Harley-Davidson Bucherer Blue Edition

Motocykl to dzieło szwajcarskiego studia Bündnerbike oraz Bucherer – znanej i starej marki ekskluzywnych zegarków z krainy czekolady. Obie firmy połączyły siły, aby ozdobić motocykl 360 diamentami i wykonać szereg innych prac, które uczynią jednoślad jedynym w swoim rodzaju. Praca zajęła aż 2500 godzin.

Fot. Harley-Davidson Bucherer Blue Edition

Część szlachetnych kamieni umieszczono na końcówkach manetek, ale najpiękniejsze brylanty znalazły się w dwóch ukrytych za pancerną szybą sejfach na baku motocykla. Warto dodać, że szlachetny złoty kolor to prawdziwe złoto, którym pokryto niektóre z elementów. Kolor maszyny również nie jest przypadkowy, ponieważ ma na celu reklamę linii zegarków Blue Edition firmy Bucherer.

Fot. Harley-Davidson Bucherer Blue Edition

Tytuł najdroższego motocykla jaki kiedykolwiek został sprzedany do tej pory dzierżył Vincent Black Lightning z 1851 roku, który osiągnął cenę 929 tys. dolarów na aukcji Bonhams w Las Vegas. Motocykl marki Vincent mógł przynajmniej jeździć po drogach publicznych. Jest mało prawdopodobne, aby ktoś zabrał diamentowo-złotego Softaila na wycieczkę za miasto.

Fot. Harley-Davidson Bucherer Blue Edition

Nie jest jasne, co dwie szwajcarskie firmy zamierzają zrobić teraz ze swoim diamentowym motocyklem. Zapewne trafi do któregoś z bajecznie bogatych arabskich szejków. Szczęśliwy nabywca będzie musiał tylko uważać, żeby nie zahaczyć manetkami o jakieś przeszkody i nie pogubić brylantów…


Bucherer Blue Edition. Źrodło: YouTube, Bucherer

%d bloggers like this: