Piaggio otwiera muzeum. Do obejrzenia kilkaset historycznych maszyn

Vespa ma wyjątkową pozycję w świecie jednośladów. Zaledwie skuter ale również legenda, do tego o niezwykłym wyglądzie niezależnie od dekady, czy roku produkcji. Obecnie Piaggio Group skupia takie marki jak Vespa, Gilera, Moto Guzzi, Aprilia i wiele innych, dawno przebrzmiałych producentów, ale w halach wystawienniczych znajdą się wyłącznie najznamienitsze modele.

Fot. museopiaggio.it

Piaggio wystawiło w sumie ponad 250 eksponatów własnej marki oraz spółek zależnych obrazujących przeszło stuletnią historię istnienia firmy, która powstała w 1884 roku. W weekend otwarcia we włoskiej miejscowości Pontedera, siedzibie Paggio, obiekt przyciągnął ponad 10 tys. odwiedzających i gości.

Fot. museopiaggio.it

Ekspozycja obejmuje bogatą historię Piaggio Group z wyścigów, zawodów off-road, maszyn związanych z wysiłkiem wojennym i całe mnóstwo skuterów, choćby model Ape, który w bieżącym roku świętuje swoje 70-lecie.

Fot. museopiaggio.it

Z ciekawostek warto wymienić model Vespa MP5 Paperino z 1094 roku, Vespa „Dali” z 1962 roku, czy wyścigowa Vespa 98 Corsa z 1947 roku. Inne atrakcje to kolekcja maszyn Gilera, w tym historyczny model Gilera VT 317 z 1909 roku.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie muzeum.

%d bloggers like this: