Czy na autostradzie można parkować samochody? Na YouTube pojawił się film z autostrady A2

Jak wiadomo zatrzymywanie się na autostradzie i drodze ekspresowej jest zabronione. W przypadku awarii pojazdu włączamy światła awaryjne i zjeżdżamy maksymalnie na prawą stronę na pas awaryjny a przy jego braku staramy się dojechać do odpowiedniej, do tego celu przeznaczonej, zatoki. Ustawiamy również w odległości 100 m za pojazdem trójkąt ostrzegawczy.

Fot. YouTube,
olleks olleks

Tymczasem na YouTube pojawił się filmik jednego z kierowców jadących kilka dni temu autostradą A2. Film zatytułowany jest „Parkowanie podczas deszczu na A2”. Rzeczywiście widać na nim wyraźnie, że kierowcy samochodów ustawili samochody na pasie awaryjnym i na poboczu drogi. Pod wiaduktem aut jest tak dużo, że praktycznie stoją obok siebie na niema całej szerokości autostrady!


Źródło: YouTube, olleks olleks

W komentarzach możemy przeczytać, że tego dnia padał deszcz, a nawet grad. Czy w takim razie można uznać, że złe warunki pogodowe są wystarczającym pretekstem do ryzyka katastrofy? Na przykład gdyby samochód ciężarowy nie zdążył na mokrej nawierzchni wyhamować przed nieoczekiwaną przeszkodą?

%d bloggers like this: