Warszawa rusza z programem motocykliści na buspasach!

Za trzy dni (1 maja) w na Trasie Łazienkowskiej w Warszawie rusza program mający na celu zbadanie bezpieczeństwa łączonego ruchu autobusów i motocykli na wydzielonych buspasach. Badania będą prowadzone aż do końca października 2019 roku. Przez ten czas motocykliści z Warszawy będą swobodnie korzystać z wydzielonego pasa na Trasie Łazienkowskiej i ulicy Radzymińskiej.

Fot. Motocykle na buspasy- Warszawa @motocyklenabuspasy

Akcja mogła się rozpocząć dzięki staraniom stowarzyszenia “TAK dla motocykli na buspasach” i zaangażowaniu stołecznych polityków. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się przede wszystkim zmienić stanowisko warszawskiej policji, która dotychczas nie chciała motocyklistów na buspasach, nawet w wariancie testowym, który ma przecież jedynie wykazać, czy takie rozwiązanie można stosować w szerszym zakresie.

Jak na razie Łódź, Bydgoszcz, Szczecin, Rzeszów oraz Warszawa przodują w rozwiązaniach ułatwiających życie motocyklistom. Znacznie gorzej jest w innych miastach, których włodarze uniemożliwiają wprowadzenie podobnych programów pilotażowych.

 

Źródło: TAK dla motocykli na buspasach

%d bloggers like this: