Naucz się driftu od Francuzki!

Istnieje przynajmniej kilkunastu utalentowanych motocyklistów, których poczynania warto śledzić w mediach społecznościowych, ale jednym z moich ulubionych jest francuska stunterka Sarah Lezito. Kontrola nad motocyklem jest w przypadku Lezito niemal doskonała, warto również posłuchać jej jasnych i zrozumiałych instrukcji, no i jeszcze ten charakterystyczny francuski akcent…

Fot. YouTube, Sarah Lezito

Dlaczego warto nauczyć się driftować? Lezito mówi, że to może pomóc w ratowaniu się przed poślizgiem, utrzymaniu równowagi w ogóle (nie zawsze siła odśrodkowa wystarczy), lub po prostu w przypadku chęci poprawy kaskaderskich umiejętności.

Co proponuje Lezito? Najpierw znajdź niewielki motorek dobry do nauki, najlepiej coś o pojemności 50 cm3 lub 125 cm3, oczywiście niedrogiego… Następnie poszukaj dobrego miejsca do treningów, bez ruchu kołowego i przeszkód na poboczach. Podłoże powinno być wilgotne, najlepiej po lekkim deszczu.


HOW TO DRIFT ? (no fear and easiest way). Źródło: YouTube, Sarah Lezito

Załóż mocną oponę na tylną oś, napompuj koła tak, aby więcej powietrza było w przednim. Zadbaj o możliwie najlepsze i najpełniejsze ochraniacze dla siebie i dla motocykla tez. Przygotuj się na gleby. Na wiele gleb.

Ty tyle na początek… 🙂

%d bloggers like this: