Eric Buell powraca jako twórca motocykli. Tym razem ze znaczącym wsparciem

Już za kilka tygodni zobaczymy prototyp motocykla VanguardSpark Commuter. Na razie projekt jest bardzo tajemniczy, a na stronie internetowej możemy jedynie wpisać swoje dane kontaktowe, które posłużą twórcom jednośladu do kontaktu z nami. Dlaczego zatem w ogóle pochylany się nad tym przedsięwzięciem? Odpowiedź jest krótka: Erik Buell.

VanguardSpark Commuter. Fot. vanguardspark.com

Przypomnijmy, że jeszcze niemal dokładnie rok temu smuciliśmy się z powodu upadku firmy Eric Buell Racig, która wystartowała w 2009 roku. Historia amerykańskiego zawodowego motocyklisty i przedsiębiorcy Erica Buella, sięga jeszcze wcześniej, dokładnie do roku 1983, kiedy powstała firma Buell Motorcycle Company. Niestety mimo, że motocykle Buell miały zawsze w sobie to „coś”, nie były w stanie rywalizować z wielkimi, światowymi markami.

Teraz Eric Buell powraca jako dyrektor techniczny nowej firmy. Dwa pozostałe podmioty to customowy lider Vanguard oraz Sport Racig Technology, który związany jest z Formula-E.

Pierwszy projekt spółki to wspomniany Commuter. Niestety będzie to motocykl elektryczny. Drugi projekt o nazwie SpeedBike to elektryczny rower. Więcej szczegółów konstrukcji poznamy już wkrótce.

VanguardSpark SpeedBike. Fot. vanguardspark.com
%d bloggers like this: