Sułtan z Malezji dostał od poddanych Harleya-Davidsona z… drewna

Sułtan jednego ze stanów w Malezji dostał od lokalnej społeczności drewnianą replikę Harleya-Davidsona. Rzeźba została wykonana z litego drewna, waży ponad 500 kilogramów. Prace trwały kilka miesięcy. Naturalnej wielkości model motocykla wykonano z wielką dbałością o każdy szczegół.

Drewniany Harley-Davidson został przekazany sułtanowi przez przywódcę społeczności stanu Johor w podzięce za opiekę i sprawiedliwe rządy. Warto nadmienić, że w zeszłym miesiącu sułtan otrzymał drewnianą replikę samochodu z kreskówki The Flinstones – będącej jedną ulubionych bajek władcy.

Fot. FACEBOOK/SULTAN IBRAHIM SULTAN ISKANDAR

Ibrahim Ismail to sułtan stanu Johor w Malezji, który wstąpił na tron po śmieci swojego ojca, sułtana Iskandara, osiem lat temu. Malezja to kraj będący federalną monarchią konstytucyjną. Głową państwa jest król wybierany co 5 lat przez Zgromadzenie Władców. Z kolei władcy i gubernatorzy stanów nazywani są sułtanami i taką właśnie funkcję pełni Ibrahim Ismail, który prywatnie jest wielkim entuzjastą wyścigów motocyklowych.

Także jeśli chcielibyście jakoś docenić swoich polityków, to już wiecie co robić. Starczy sprawdzić czym się interesują i zakupić zestaw dłut.

%d bloggers like this: