Zero Motorcycles wypuszcza elektrycznego turystyka dla Europejczyków

Amerykański producent Zero wprowadził do oferty elektryczny motocykl, który według firmy jest skierowany do” rosnącej liczby motocyklistów chcących jeździć na jednośladach elektrycznych”.

Fot. Zero Motorcycles

Być może rzeczywiście tak jest. W jaki sposób Zero chce zachęcić do kupna swojej maszyny zwolenników długi przejazdów, które dla ładowanych prądem motocykli, nie są prosta sprawą?

DSR Black Forest ze standardowym bagażem ma zasięg 260 kilometrów, jednak z opcjonalną baterią zasięg zwiększy się do 330 km. Niestety koszt ulepszenia jest niemały, opcjonalna bateria kosztuje blisko 15 000 zł (po przeliczeniu na złotówki).

Fot. Zero Motorcycles

Chociaż może się wydawać, że dla motocykla turystycznego 330 kilometrów, to niezbyt duża odległość, Black Forest może poszczycić się bardzo szybkim ładowaniem na poziomie 150 kilometrów zasięgu za każdą godzinę ładowania. Ponieważ nie ma róży bez kolców, to również kosztuje, bo specjalna ładowarka to wydatek 11 000 zł.

Fot. Zero Motorcycles

„Zero Motorcycles DSR ZF 14.1 Black Forest to pierwszy model, który opracowaliśmy, aby sprostać specyficznym oczekiwaniom europejskich kierowców i wielbicieli długi tras” – powiedział dyrektor zarządzający ZM dla Europy, Umberto Uccelli.

Fot. Zero Motorcycles

„Nasi klienci pytali o taki model od lat. Jazda na Zero to sposób poruszania się najbardziej bliski naturze, a Black Forest rozszerza ta przyjemność na długie, pełne przygód trasy. Po praz pierwszy zapraszamy do poznawania świata na pokładzie cichego i czystego napędu. Motocykla o niemal sportowych możliwościach” – dodaje Uccelli.

Black Forest pojawi się w ofercie europejskich dystrybutorów już w kwietniu, ale nie będzie to tania maszyna. W Wielkiej Brytanii jej cena wyniesie 18 785 funtów, czyli ok. 90 000 zł.

%d bloggers like this: