Watkins M001 to kosmiczny motocykl, który powstał w Polsce

W kategorii niestandardowych projektów, a raczej prosto z układu Alfa Centaur, Jack Watkins wygrałby w przedbiegach. Właściwie Watkins to nie jest prawdziwe nazwisko customera, który jest Polakiem, ale skoro postanowił przybrać taki pseudonim, nam to absolutnie nie przeszkadza. Tym bardziej, że w przeciwieństwie do nazwiska, motocykl jest prawdziwy.

Fot. Maciej Bejma Fotografia

Ta ciekawostka inżynieryjna została nazwana Watkins M001. Projekt powstał w Gdańsku przy wsparciu firmy Motospec. Była to przede wszystkim olbrzymia praca designerów obsługujących stacje CAD, nadzorowanych przez inżyniera.

Fot. Maciej Bejma Fotografia

Rama i pozostałe elementy otaczające sprawdzony silnik i układ napędowy z BMW R1150RT roczni 2002, została wycięta laserowo z płatów stali. Najbardziej zdumiewający jest oczywiście zwrotnicowy układ kierownicy z pchanym wahaczem. Wraz z klasycznym, owalnym reflektorem, można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z potężna lokomotywą, która tylko przez przypadek nie jedzie po torach.

Fot. Maciej Bejma Fotografia

Przednie koło została zaczerpnięte z Yamahy XJ16, a jeśli rozglądacie się za zbiornikiem paliwa, to go nie dojrzycie, bo kryje się za perforowanymi osłonami bocznymi, tuż pod siedziskiem. Zapewnie niedługo usłyszymy więcej o tym projekcie.

Fot. Maciej Bejma Fotografia
%d bloggers like this: