Royal Enfield wydaje nowego Thunderbirda X 350 i 500. To piękne maszyny?

Nowy model powstał pod wpływ amerykańskich trendów, co jest o tyle zabawne, że do USA motocykl prawdopodobnie nigdy nie trafi.

W 2000 roku Royal Enfield wypuścił model Thunderbird, czyli motocykl w stylu cruiser, przeznaczony wyłącznie na rynek indyjski. W następnym latach Enfield zmodyfikował i zaktualizował model, dodając wariant o pojemności 350 cm3 i więcej mocy. Niedawno brytyjska marka na indyjskiej ziemi zaprezentowała najnowszą wersję z nowymi opcjami X 350 i 500.

Fot. Royal Enfield

Royal Enfield nazywa nowe model X „wersją miejską”. Firma nadała klasycznym motocyklom w amerykańskim stylu bardziej nowoczesny wygląd, głównie poprzez zmianę kierownicy, reflektorów, tylnych błotników i zegarów.

Royal Enfield

Nowe modele o pojemności 350 cm3 i pół litra mają również aluminiowe felgi i mniej chromów, które zniknęły choćby z rur wydechowych, kierownicy i części zawieszenia. Czerń dobrze kontrastuje z wyborem nowych kolorów. Inne jest również siedzisko w stylu cafe racer, przypominające aftermarketową część z katalogu akcesoriów Harleya-Davidsona.

Wiadomo już, że nowy Thunderbird nie trafi do Ameryki Północnej. Czy ma szansę pojawić się w Europie?


The new Royal Enfield Thunderbird X. Źródło: YouTube, Royal Enfield

%d bloggers like this: