Ducati Group raportuje wyniki za 2017 rok. Sprzedaż i obroty rosną

Ducati zamyka 2017 rok w doskonały humorze jednocześnie przedłużając trend ciągłego rozwoju, który dla bolońskiej firmy trawa już od ośmiu lat. Na całym świecie dostarczono 55 871 motocykli marki (+0.8% w porównaniu do 2016), mimo że globalny rynek motocykli o pojemności powyżej 500 cm3 faktycznie zmniejszył się o 3,5 proc. do końca 2017 roku.

Obroty włoskiej marki wyniosły 736 mln euro, co stanowi kolejny krok rozwoju i blisko 30 proc. wzrost sprzedaży w ciągu ostatnich pięciu lat. Wynik operacyjny to 51 mln euro.

Fot. Ducati

Dane finansowe Audi Group za rok 2017, w którym Ducati reprezentuje segment motocykli, zostały opublikowane podczas dorocznej konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie Audi AG w Ingolstadt.

W 2017 roku położyliśmy fundamenty pod dalszy rozwój firmy. Wprowadziliśmy na rynek siedem nowych modeli. Ponadto zaprezentowaliśmy Panigale V4, pierwszy fabryczny motocykl Ducati z czterocylindrowym silnikiem. To projekt będący wynikiem największej inwestycji, jaką Ducati kiedykolwiek poniosło dla jednego produktu” – podsumował osiągnięcia firmy dyrektor generalny Ducati Motor Holding, Claudio Domenicali.

W 2017 roku nastąpił dalszy rozwój asortymentu modelu Scrambler. Podczas EICMA zaprezentowaliśmy założenia Scramblera 1100, który wniesie zupełnie nową jakość w segmencie Ducati Scrambler. Niezwykłą wydajność, technologię i wykończenie” – dodał Domenicali.

%d bloggers like this: