Husqvarna Vitpilen i Svartpilen niedługo w sprzedaży?

Trzy nowe modele pojawią się w każdym salonie marki na świecie jeszcze przed końcem kwietnia tego roku.

Dwa lata temu Husqvarna oficjalnie zapowiedziała dwa rewolucyjne modele, które z miejsca zyskały spory rozgłos i zainteresowanie. Vitpilen i Svartpilen mają ten sam styl cafe racer w klimacie retro-modern i wydają się doskonale pasować do miejskiej scenerii. Połączenie minimalistycznego wzornictwa i unikalnych detali sprawia, że najnowsze motocykle Husqvarna są bardzo pożądane.

Svartpilen 401. Foto: Husqvarna

Modele 401 produkowane są na platformie KTM 390, podczas gdy 701 Vitpilen bazuje na większych braciach Supermoto i Enduro, które zostały w rzeczywistości wypożyczone z KTM 790. Wszystkie trzy motocykle będą dostępne do nabycia w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Azji i Australii jeszcze przed końcem kwietnia.

Mniejsze Vitpilen i Svartpilen są już u dealerów w Europie. Vitpilen 701 będzie dostępny w tym miesiącu. Ceny to pewna niewiadoma, ale wiemy, że Husqvarna 701 Supermoto kosztuje 11 300 dolarów, a więc Vitpilen i Svartpilen 401 będą miały podobną cenę.

Vitpilen 701. Fot. Husqvarna

Większy Vitpilen 701 prawdopodobnie pojawi się w cenie ok. 14 000 dolarów. Biorąc pod uwagę, że głównym rywalem dla Vitpilen 701 jest Scrambler Ducati, który kosztuje 9 900 dolarów, Husqvarna musi starać się możliwie zbliżyć do tej kwoty.

%d bloggers like this: