Uciekał Kawasaki przed policyjnym BMW. Nie dał rady

Nietypową akcją pochwalili się policjanci z Gorzowa. Jeden z najnowszych nabytków policji, luksusowy BMW 330i Xdrive, który może rozpędzić się do 250 km/h, natomiast od 0 do 100 km/h potrzebują zaledwie 5,8 s., ruszył w pościg za motocyklistą, który zignorował polecenie zatrzymania się do kontroli.

Fot. YouTube, gorzowianin.com

Mężczyzna rozpędzał się do na motocyklu Kawasaki do 190 km/h, ale nie zdołał zgubić ogona. Ostatecznie został ujęty. Przypomnijmy jeszcze tylko, że Model BMW 330i Xdrive, który trafił do policji, może poszczycić się 252 KM mocy, napędem na wszystkie cztery koła, skórzaną tapicerką, alufelgami wielkości koła młyńskiego i innymi udogodnieniami przewidzianymi dla luksusowej limuzyny.

Nie jesteśmy pewni, czy zatrzymany mężczyzna docenił, że został ujęty przez funkcjonariuszy w obecnie najlepszej policyjnej rakiecie, a nie “zwykłej” Vectrze lub Skodzie. Na zakup pojazdów policja przeznaczyła 78 mln zł. Każdy egzemplarzy BMW dla policji to koszt 200 tys. złotych. Samochody pozostały w oryginalnym, ciemnym kolorze, ponieważ są to pojazdy nieoznakowane.


Pościg policyjnym BMW. Źródło: gorzowianin.com

%d bloggers like this: