Kradł skutery, oblewał właścicieli kwasem. Sąd skazał go na lata więzienia

Wielokrotnie pisaliśmy o trudnej sytuacji w Anglii, a szczególnie w Londynie, czyli o eskalacji przemocy podczas prób kradzieży motocykli i skuterów. Tamtejsi przestępcy nie przebierają w środkach, atakują w biały dzień właścicieli jednośladów.

Zastraszają ich za pomocą młotków, maczet, noży, pałek, kwasu akumulatorowego lub zbliżonych substancji chemicznych. Szczególnie ta ostatnia, ohydna metoda, cieszy się wielką popularnością. Działania policji są niewystarczające, ale niekiedy sprawcy zostają jednak ujęci i trafiają przed oblicze Temidy.

Fot. visordown.com

Siedemnastoletni Derryck John specjalizował się w kradzieży skuterów. Atakował właścicieli maszyn wraz z nieustalonym wspólnikiem (nie udało się go zidentyfikować). Derryck John siedział na miejscu pasażera i rozpylał kwas celując w głowę ofiary.

Bandyta dokonał w sumie dokonał sześciu takich ataków. Ostatecznie przyznał się do 12 stawianych mu zarzutów. Ataki miały miejsce we wschodnim Londynie, w lipcu zeszłego roku.

Jedna z ofiar przestępcy została trwa okaleczona, straciła 30 proc. wzroku. Pozostali poszkodowani opisywali palący ból i oparzenia, które bardzo trudno się goją. Gdyby nie fakt, że poszkodowani mieli na głowach kaski, obrażenia mogłyby być znacznie poważniejsze.

Sąd w Wood Green nie miał wątpliwości co do winy oskarżonego. Derryck John został skazany na 10 lat więzienia.

%d bloggers like this: