Już w najbliższy weekend odbędzie się VIII Wrocław Motorcycle Show!

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna, ósma już edycja Wrocławskich Targów Motocyklowych. Czego możemy się spodziewać poza setką wystawców?

Oczywiście lokalizacja pozostaje ta sama. Spotykamy się w majestatycznej, zabytkowej Hala Stulecia, która w 2006 roku została uznana za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO. Jednym z największych atutów targów WMS są imprezy towarzyszące, m.in. strefy tematyczne tj. podróżnicy, kluby sportowe, kluby motocyklowe; pokazy na terenach zewnętrznych, spotkania z ciekawymi postaciami branży motocyklowej.

Fot. WMS

W ramach tych atrakcji zobaczymy wielu gości i posłuchamy ich opowieści, m.in. Kingę Tanajewską „On Her Bike”, Teresę Chudecką „Tańcząca ze Światem na motocyklu”, Pawła Słomińskiego i Gabrysia Marcinowa „Gęsi Zarkęt”. Zwolennicy mocniejszych klimatów ucieszą się na pewno z możliwości posłuchania Marcina Głowackiego, czyli stunt ridera „Polish Ninja”.

Szczególnie ciekawie zapowiada się spotkanie z Konradem Czwordonem, jednym z konstruktorów marki Münch. Imprezę odwiedzi wraz ze swoim motocyklem, modelem Munch Mammut 2000. Motocykle Munch od zawsze znajdowały się w czołówce najszybszych maszyn na świecie. W latach 60-tych królem ówczesnych superbike’ów był właśnie Munch, który od 0 do 100 km/h rozpędzał się w 4,5 sekundy, a prędkość maksymalna wynosiła 220 km/h. Dzisiaj po latach pracy i zdobywania doświadczenia perełką Niemców jest Munch Mammut 2000, który zachwyca i zarazem przeraża swoimi gabarytami.

Fot. WMS

Przewidziane są również pokazy mody motocyklowej, m.in. Modeka i Held. Goście mogą wziąć udział w prezentacji MotoSave – aplikacji, która może uratować życie, pokazach ratownictwa medycznego poprowadzony przez Motopomocni.pl oraz spotkaniach na temat technologii bezpieczeństwa ciuchów motocyklowych. Nie zabraknie też naszych starych znajomych, czyli Freestyle Family. Na terenach zewnętrznych zobaczymy pitbike show YCF oraz pokazy FMX – widowiskowe skoki na motocyklach.

O pozostałych ciekawostkach tegorocznej edycji WMS możecie poczytać na fanpage organizatora. Wrocławskie show odbędzie się w dniach 17.03 do 18.03.2018. W sobotę i niedzielę cena biletu normalnego wyniesie 25 zł, zaś ulgowego 20 zł. Bilety do nabycia na biletin.pl oraz w kasie targów. Dla kupujących wejściówki przez internet przewidziana jest specjalna bramka ułatwiająca wejście na teren targów.

Fot. WMS
%d bloggers like this: