Elektryczny jednoślad na wesoło. Tylko cena nie jest taka zabawna

UNIMOKE został zaprojektowany w 2015 roku przez zespół Urban Drivestyle z Majorki i jest ręcznie montowany w New Factory Berlin. UNIMOKE to w rzeczywistości wszechstronny elektryczny rower miejski, co oznacza, że użytkownik nie musi posiada uprawnień do kierowania i kasku.

Fot. urbandrivestyle.com

Dwukołowiec wyposażony jest w silnik BAFANG G06 o mocy 250, 500 lub 750 Watt. Zasilanie stanowią akumulatory Samsung 48V 14.5 Ah. Prędkość pojazdu to 25 do 32 km/h, natomiast zasięg 40-45 kilometrów, co jest uzależnione od wagi kierującego, trudności terenu, itd. Ładowanie akumulatora do pełna trwa od 3 do 4 godzin.

Fot. urbandrivestyle.com

Rama pojazdu to stop stali chromowo-molibdenowej. Kierujący może zdecydować się na trzy poziomy asysty w pedałowaniu lub zdać się zupełnie na elektryczny silnik jednośladu. Do UNIMOKE można dokupić sporo akcesoriów poczynając od kilku wariantów bagażnika, przez błotniki, dodatkowe siedzisko, po… fotelik dla dziecka. Wszystko dla ludzi.

Fot. urbandrivestyle.com

UNIMOKE został wystawiony w lutym 2017 roku w kampanii crowdfundingowej, która okazała się pełnym sukcesem. Twórcy sprzedali ponad 200 jednośladów do ponad 40 krajów świata. W grudniu 2017 roku firma przeniosła się do Berlina, aby zoptymalizować europejską sprzedaż. Najtańsza wersja UNIMOKE V3 URBAN kosztuje 2 390 euro. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.


Źródło: YouTube, Urban Driverstyle

%d bloggers like this: