KYM My Ride w wydaniu 2018 zwiększa funkcjonalność

Jeszcze do niedawna jazda motocyklem była sposobem na ucieczkę przed telefonami komórkowymi i technologią. Cóż, nie da się walczyć z przyszłością, ona po prostu staje się teraźniejszością. To między innymi dlatego KTM uławia właścicielom nowych motocykli podłączenie swoich smartfonów bezpośrednio do jednośladów za pomocą aplikacji KTM My Ride.


Źródło: YouTube, KTM Sportmotorcycle GmbH

Platforma KTM my Rider w nowym wydaniu na 2018 rok zwiększa swoją funkcjonalność. W przypadku podłączonego zestawu słuchawkowego z funkcją Bluetooth możliwe jest odtwarzanie muzyki z poziomu smartfonu. Korzystając z lewego przełącznika umieszczonego na kierownicy, motocyklista może zmieniać utwory na liście odtwarzania, kontrolować głośność, natomiast informacje o utworze wyświetlanie są na ekranie TFT motocykla.

W przypadku opcji rozmów telefonicznych, dla użytkownika ważne jest, aby nie przegapić oczekiwanego połączenia. Dzięki możliwości sparowania smartfonu z motocyklem za pomocą KTM My Ride, użytkownik zobaczy połączenie przychodzące na wyświetlaczu TFT i za pomocą przełącznika na kierownicy odrzuci lub przyjmie połączenie. Ze względów bezpieczeństwa nie jest jednak możliwy dostęp do książki telefonicznej i wykonywanie połączeń wychodzących.

Fot. KTM

Jeśli chodzi o nawigację, nowością 2018 jest opcja turn-by-turn dla KTM 1290 SUPER ADVENTURE S & R. W połączeniu z aplikacją KTM My Ride wizualne wskazówki przesyłane są przez Bluetooth do wyświetlacza TFT.

Aby zaoszczędzić na mobilnym korzystaniu z danych, mapy można pobierać do użytku w trybie offline. Pomaga to również tworzyć i zapisywać wstępnie zaplanowane trasy. Ponieważ KTM zdaje sobie sprawę, że użytkownicy lubią zbaczać z ustalonych tras, podczas planowania można dodać do 128 punktów pośrednich.

Fot. KTM

Aplikacja KTM My Ride 2018 jest dostępna nie tylko dla tych, którzy zakupili maszyny z rocznika 2018, ale również dla właścicieli 2017 KTM 1290 SUPER ADVENTURE S & R, którzy mogą dokonać aktualizacji oprogramowania bez opłat i aktywacji u oficjalnego dealera KTM.

%d bloggers like this: