Lamborghini Design 90 to legenda… motocyklizmu. Jest do kupienia!

Jeden z sześciu niezwykle rzadkich motocykli Lamborghini z lat 80. trafił pod młotek, ale nie zdołał osiągnąć oczekiwanej przez sprzedawcę ceny. Oznacza to, że jeśli akurat jesteś wielkim wielbicielem włoskiej motoryzacji, masz szansę kupić to dwukołowe cudo techniki.

W 1989 roku Lamborghini bawiło się pomysłem stworzenia własnego motocykla dla szerokiego grona odbiorców. W tym celu kultowa włoska marka połączyła siły z francuskim ekspertami z firmy Boxer. Efektem współpracy było sześć niezwykłych, prototypowych maszyn, które nazwano Design 90.

Fot. H&H Classics

Na pokładzie umieszczono silnik Kawasaki o pojemności 1000 cm3. Lamborghini Design 90 generował około 140 KM mocy i był szybki jak na motocykle tamtych czasów – mógł się rozpędzić do 256 km/h.

Pomimo wyglądu inspirowanego najlepszym w owym czasie sportowym samochodem, czyli legendarnym Lamborghini Countach LP400, motocykl nie znalazł wielu zwolenników. Tak skończyło się marzenie Lamborghini o własnym superbike’u. Zwyczajnie nie było na niego chętnych. Niechęć potencjalnych klientów wzięła się również z zaporowej , która wynosiła ponad 13 tys. dolarów.

Fot. H&H Classics

Ostatecznie z 25 planowych maszyn, ograniczono się do sześciu zbudowanych na początku egzemplarzy. Jeden z nich trafił kilka dni temu na aukcję w Wielkiej Brytanii organizowaną przez dom aukcyjny H&H Classics.

Oferowany motocykl ma numer 2. Od samego początku był w rękach jednego właściciela i spędził wiele lat w Japonii. Cena wywoławcza dwukołowego Lambo to 42 500 funtów. Dom aukcyjny oczekiwał, że motocykl zostanie sprzedany za kwotę pomiędzy 80 000 a 90 000 funtów, ale to się nie udało.

Ponieważ maszyna nie osiągnęła wymaganej ceny, w każdej chwili możesz skontaktować się z H&H Classics i zaproponować swoją cenę. Powodzenia!

%d bloggers like this: