Paul Teutul Senior ma nowe kłopoty? Tym razem oskarża go wspólnik

Ostatnią rzeczą jakiej potrzebował Paul Teutul Senior jest kolejny proces sądowy. Niestety tak się właśnie stało. O sprawie napisał portal Pege Six. Zgodnie z pozwem, który trafił do sądu, partner biznesowy Teutula, jak również inwestor – Thomas Derbyshire, oskarżył niegdysiejszą gwiazdę Orange County Choppers o sabotowanie rebootowania projektu American Chopper w 2015 roku. W wyniku działań Teutula, Derbyshire stracił podobno 3 mln dolarów, które zainwestował w ten projekt.

Fot. materiały prasowe

W 2015 roku Derbyshire i Teutul podpisali umowę o współpracy odnośnie show o nazwie “Orange Country Choppers: American Made” dla sieci A i E. Według umowy Teutulowi przypadło 49% praw, a jego wspólnikowi 51%. Derbyshire twierdzi, że Teutul próbował później renegocjować umowę, aby podział wyniósł pół na pół.

W pozwie pojawiają się różne zarzuty, niektóre kuriozalne. Teutul podobno potrafił wstrzymać produkcję przez cały tydzień, mimo ustalonego wcześniej harmonogramu, bo zapragnął udać się na ryby w okolice swoje nowojorskiej posiadłości.

Senior odmówił również współpracy z Hells Angels, a konkretnie z Rusty Coonesem, mimo że wcześniej zgodził się na to w umowie. Ponadto wydał część pieniędzy przeznaczonych na program, aby zapłacić pensję swojemu synowi Michaelowi, o czym oczywiście nie było mowy w ustaleniach z Derbyshire.

Derbyshire zarzuca również partnerowi, że w ramach nowego projektu podpisał liczne kontrakty poboczne, o których nie informował wspólnika i nie dzielił się zyskami.

Amerykański Chopper. Foto: materiały prasowe

Paul Teutul szybko zaprzeczył wszystkim zarzutom partnera. Według Seniora, Derbyshire torpeduje po prostu działania Orange County Choppers tuż przed spodziewanym powrotem na wizję, natomiast wszystkie zarzuty są nieprawdziwe.

Oryginalny program wystartował w 2002 roku i był nagrywany przez blisko 10 lat. Pierwsza seria trwała do 2010 roku, a widzowie obejrzeli 223 epizody. Nieco później pojawił się spin-off serii, tym razem pod tytułem “Amerykański Chopper: Senior versus Junior”, którego projekcja trwała kolejne dwa lata.

%d bloggers like this: