Kask z amortyzatorami? To pomysł amerykańskiej firmy 6D

Firma 6D oferuje kask 6D ATS-1 z wbudowanym system amortyzatorów. Dzięki nietypowej technologii energia uderzenia zostaje płynnie i wydanie rozłożona, co zapewnia użytkownikowi lepszą ochronę głowy.

6D ATS-1. Fot. 6D

Pomiędzy zewnętrzną powłoką a wewnętrzną wkładką hełmu zainstalowano kilkanaście regularnie rozmieszczonych elastomerowych tłumików izolacyjnych. Firma 6D nazwała zastosowaną technologię Omni-Directional Suspension, w skrócie ODS.

ODS nie jest rozwiązaniem absolutnie nowym, ponieważ została już nagrodzona w programie America’s National Football League’s Head Health Challenge w 2015 roku. ODS jest zasadniczo system zarządzania energia kinetyczną, wbudowanym w wielowarstwową konstrukcję.

6D ATS-1. Fot. 6D

Po uderzeniu, elastomerowe tłumiki działają jak zawieszenie rozprowadzając energię kinetyczną we wszystkich kierunkach. Technologia ODS działa również dobrze przy niewielkiej, jak i większej prędkości, może rozpraszać energię kątową lub liniową uderzenia.

Według 6D konstrukcja przekracza wymagania norm US FMVSS 2018 i ECE 22.05, które obowiązują w 47 krajach na świecie. Kask jest już w sprzedaży w USA, Wielkiej Brytanii i kilku innych krajach. W UK kosztuje 699 funtów.

6D ATS-1. Fot. 6D
%d bloggers like this: