Suzuki Hayabusa wreszcie dogoni konkurencję?

Kultowa Busa została pozostawiona na poboczu na ostatnie dziesięć lat. Aktualizacja motocykla miała miejsce w 2008 roku, co spowodowało, że ten rewolucyjny niegdyś superbike znalazł się daleko za konkurencją. Na szczęście ludzie z Suzuki pracują nad półautomatyczną skrzynią biegów dla następnej generacji Hayabusy.

Fot. Suzuki

Półautomatyczna skrzynia biegów będzie ogromnym plusem dla supermotocykla, a poziom komfortu zostanie podniesiony o 100%. Niestety system nadal nie jest w pełni automatyczny, a więc kierowca będzie miał kilka przycisków lub pedał do obsługi, w celu zmiany biegów.

Z drugiej strony pełen automat ograniczyłby kontrolę motocyklisty w zakresie, który nie każdy akceptuje. Motocykl zostanie pokazany prawdopodobnie już jesienią podczas show w Mediolanie. Według niepotwierdzonych źródeł pojemność silnika wzrośnie do 1400 cm3, aby zapewnić maszynie większość moc i zgodność z Euro4.

Fot. Suzuki

Najciekawsze wieści dotyczą ewentualnej turbosprężarki, ale to nie są potwierdzone informacje. Na pewno przyda się jednak najnowsza elektronika, moc i nieco automatyki. Kawasaki H2 ma to wszystko już od dawna, czas żeby Hayabusa zajęła wreszcie należne jej miejsce.

%d bloggers like this: