Pierwsza na świecie elektryczny hulajnoga z Androidem

Archos to producent elektrycznych jednośladów z Francji, który przedstawił w ubiegłym tygodniu pierwszą na świecie hulajnogę z systemem Android (w wersji 8.0 Oreo). Jednoślad został nazwany Citee Connect i pojawi się w sprzedaży już podczas lata.

Na pokładzie Citee Connect umieszczono zintegrowany multimedialny pulpit nawigacyjny, czyli 5-calowy ekran dotykowy działający jak zwykły smartfon, zabezpieczony szkłem Gorilla Glass. Urządzenie wyposażono w czterordzeniowy procesor, 1 GM pamięci RAM i 8 GB pamięci flash.

Citee Connect Fot. Archos

Komunikacji odbywa się za pośrednictwem 3G, co oznacza, że użytkownicy mają również dostęp do usług online, w tym Google Maps. Wśród przydanych informacje o pojeździe na ekranie będzie można wyświetlać prędkość, przebytą odległość i poziom naładowania baterii.

Rama hulajnogi została wykonana z aluminium, koła mają 8,5 cala średnicy i są odporne na przebicie. Nie jest to zabawka dla dzieci, bo pojazd wyposażono w silnik o mocy 350 W, który umożliwia jazdę z prędkością 25 km/h.

Citee Connect Fot. Archos

Maksymalna masa użytkownika to 100 kg, naładowany do pełna akumulator umożliwia przejechanie maksymalnie 22 km. Czas naładowania akumulatora wynosi 2-3 godziny. Co ciekawe, część energii można odzyskać z hamowania.

W nocy przydatne może okazać się oświetlenie LED. Cena hulajnoga nie jest niska. Klientom przyjdzie zapłacić 499,99 euro.

Citee Connect Fot. Archos
%d bloggers like this: