Kiedy patrzysz w lusterko i chcesz tańczyć

Lusterka wsteczne rozwijają się raczej w kierunku powiększenia pola widzenia i ograniczania martwej strefy. Oczywiście dochodzi jeszcze wygląd, który zmienia się w zależności od typu motocykla i aktualnej mody. Ale przecież można więcej, prawda?

Na matce wszystkich portali sprzedażowych, czyli Aliexpress, można zakupić od naszych dalekich sąsiadów z Chin grające lusterka. Mówiąc inaczej, poza ich zwyczajową rolą, lusterka są również dwoma głośnikami stereo.

Fot. alexnld.com

Grające lusterka zasilane są z instalacji 12V motocykla, dlatego nie trzeba martwić się bateriami. Głośniki mają moc 2 x 10 W, źródłem muzyki jest radio FM (87.5-108.0MHZ) lub pliki zapisane na karcie SD (pojemność od 4GB do 128 GB). Możliwe jest również podłączenie dowolnego playera przez złącze USB.

O działaniu lusterek w trybie muzyki informuje dyskretna dioda, sterowanie odbywa się za pomocą przycisków na obudowie.

Fot. alexnld.com

Oczywiście to urządzenie no name nadaje się właściwie co najwyżej do skutera za 2 tys. złotych, ale w handlu dostępne są również bardziej dopracowane konstrukcje z pilotem i innymi ulepszeniami. Link do wersji prosto z Chin znajdziecie tutaj.

%d bloggers like this: