Moduł do odpalania motocykla odciskiem palca. Tylko po co?

Pamiętacie może biometryczny system odblokowania BMW M3 w hollywoodzkiej superprodukcji „Mission Impossible 5”? Filmowa rzeczywistość wkracza do naszej, a pierwszy zestaw Fingerprint Motorcycle Starter Kit – czyli inaczej moduł odpalania motocykla w oparciu o odcisk palca, trafił do sprzedaży.

Skoro możemy uruchamiać nasze smartfony za pomocą odcisku palca, dlaczego nie wprowadzić podobnego rozwiązania dla motocykli? Zestaw opracowany przez firmę Nevon Projects ma zapewnić wygodę uruchamiania motocykla bez użycia kluczyka.

Fot. nevonprojects.com

Po zainstalowaniu zestawu właściciel może uruchomić swój pojazd za pomocą skanu odcisków palców. Rejestracja możliwa jest na kilka odcisków, a nie tylko na jeden, podobnie jak to rozwiązano w telefonach komórkowych.

Poza wygodą uruchamiania motocykla bez potrzeby wyciągania kluczyka, system posiada także funkcję powiadamiania o próbie kradzieży i zmiany pozycji zaparkowanego pojazdu. Wiadomość zostaje przesłana do właściciela w formie tekstowej. Możliwe jest również śledzenie motocykla.


Źródło: YouTube, nevonprojects.com

Czy są jakieś wady takiego rozwiązania? W naszej rzeczywistości oraz warunkach pogodowych ściąganie rękawic za każdym razem, gdy trzeba odpalić moto, może być uciążliwe.

Fingerprint Motorcycle Starter Kit dostępny jest już przedsprzedaży. Co ciekawe, produkt można również zamówić z wysyłką do Polski. Do wyboru są trzy warianty urządzenia poczynając od wersji do samodzielnego złożenia, do modułu gotowego do instalacji. Fingerprint Motorcycle Starter Kit kosztuje w zależności od wersji od 197 do 258 dolarów. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

%d bloggers like this: