Książę William testował Triumpha Tigera 1200

Książę William odwiedził siedzibę Triumpha w Hickley z okazji otwarcia nowego zakładu lakierniczego, którego koszt budowy wyniósł okrągłe 6 milionów funtów.

Podczas wizyty Jego Królewska Wysokość Książę Cambridge przetestował również egzemplarz Triumph Tiger 1200 Adventure. Bardzo mu się podobało, ale stwierdził, że jazda była „zbyt krótka”.

Fot. materiały prasowe

Lakiernia jest ważną inwestycją brytyjskiej firmy. Nowy zakład zacznie działać już wiosną. Przy okazji okazało się, że niegdyś Książę William często jeździł na motorze, głównie z powodu anonimowości, którą gwarantował mu zamknięty kask i skórzany ubiór motocyklisty.

Wcześniej o zamiłowanie do motocykli zapytał Księcia również Jonathan Rea, trzykrotny motocyklowy mistrz świata. William odpowiedział, że uwielbia motocykle, ale odstawił je z powodu dzieci.

Fot. materiały prasowe

Być może chodzi również o reakcję Księżnej Kate, które powiedziała kiedyś, że pomysł by jej mąż jeździł motocyklami napełnią ją „przerażeniem”.

Przypomnijmy jeszcze, że akcje Triumpha cały czas idą w górę. Angielska marka może poszczycić się najlepszym wynikiem sprzedaży od 30 lat. Triumph ogłosił niedawno wyniki finansowe za ostatni rok obrotowy kończący się 30 czerwca 2017 roku. Działając w 57 krajach na całym świecie firma zwiększyła globalne przychody o 22% (90 mln funtów) do 498,5 mln funtów w roku, w porównaniu z 407,6 mln funtów rok wcześniej.

%d bloggers like this: