Bezczelni złodzieje zażądali okupu za motocykl. W przeciwnym wypadku go… spalą

Grupa młodocianych przestępców z Bristolu w Wielkiej Brytanii ukradła prosto z garażu właściciela zabytkowy model Triumph Thunderbird z 1951 roku. Motocykl był wart od 7 000 do 10 000 funtów. Bezczelni złodzieje pochwalili się skradzionym motocyklem w mediach społecznościowych i zagrozili podpaleniem zabytkowego jednośladu, chyba że właściciel zapłaci okup w wysokości 1000 funtów.

Fot. Avon and Somerset Police

Gang z Bristolu publikuje zdjęcia i filmy ze swoich „akcji” na Instagramie. Ponieważ właściciel nie ugiął się przed żądaniami oprychów, kilka godzin później na Instagramie pojawił się film z podpalenia motocykla wraz z podpisem: „Powiedziałem ci, zapłać okup, ale ty nie chciałeś słuchać”.

Fot. Instagram

W ciągu ostatniego roku kilku członków gangu zostało złapanych, ale to nie ograniczyło aktywności grupy. Detektyw Inspektor Mike Ray z Avon i Somerset Police powiedział: “Jesteśmy świadomi trudnej sytuacji i badamy wszystkie dostępne ślady.”

Fot. Instagram

Warto dodać, że motocykl skradziony z Clifton to tylko jedna z wielu maszyn prezentowanych przez złodziei na Instagramie. Jak dotychczas policja z Bristolu nie potrafi poradzić sobie z gangiem.

%d bloggers like this: