Avenger Street 180. Czy znalazłby chętnych również w Polsce?

Dzięki współpracy Bajar Auto i Romera, czyli wprowadzeniu na polski rynek modelu Bajaj Dominar 400, o czym pisaliśmy w połowie ubiegłego roku, indyjski gigant stał się rozpoznawalny również w kraju nad Wisłą i Odrą. Czy kolejna nowość Bajaj Auto ma szansę trafić również do Polski?

Indyjski koncern zamierza wkrótce zastąpić model Avenger Street 150 całkowicie nowym Avengerem Street 180. Pierwsze zdjęcia motocykla zostały ujawnione na początku roku. W pewnym sensie model Avenger zatacza koło, ponieważ ten mały krążownik pracował początkowo z silnikiem od Pulsara 180 cm3.

Bajaj Avenger 150. Fot. Bajaj

Na rynki indyjskim motocykl pojawi się w cenie nieznacznie przekraczającej kwotę, jaką trzeba zapłacić za model Street 150 (po przeliczeniu ok. 4500 zł). To oczywiście znacznie taniej od teoretycznego, bezpośredniego rywala Avengera, czyli Suzuki Intrudera 155.

Zmiany w stosunku do poprzednika to m.in. czerwony lakier zaczerpnięty z modelu Avenger Street 220, pojedyncze siedzisko, nowe wydechy. Potencjalnych klientów może zniechęcić fakt, że na pokładzie pozostały stare, analogowe zegary, których nie ma już w modelu 220. Inne zmiany to nowe klosze reflektorów i owiewka.

Bajaj Avenger 150. Fot. Bajaj

Jeśli chodzi o silnik, wygeneruje on 17 KM przy 8500 obr./min oraz 14,2 Nm momentu przy 6500 obr./min. Do obsługi silnika przeznaczono pięciobiegową skrzynię biegów. Nowy Avenger Street 180 zostanie prawdopodobnie oficjalnie zapowiedziany w ciągu kilku tygodni. Czy rozpocznie również światową karierę? Kto wie…

%d bloggers like this: