A może by tak kupić Triumpha Bonneville Brada Pitta?

Triumph Bonneville, który należał do amerykańskiego aktora, trafi pod motek podczas Carol Nash MCN London Motorcycle Show. Jest to specjalna wersja Triumph Bonneville Bud Ekins Desert Scrambler Special z 2009 roku.

Fot. coys.co.uk

Egzemplarz należący do Brada Pitta był jednym z trzech, które powstałz w hołdzie dla legendarnego kaskadera Buda Ekinsa zmarłego w 2008 roku. Ekins był bliskim przyjacielem Steve’a McQueena, z którym ścigał się w duecie w latach 60. ubiegłego wieku. Specjalna wersja została zbudowana przez Brada Holsteina dla Triumpha.

Fot. coys.co.uk

Dodajmy jeszcze, że Ekins był dublerem Steve’a McQueena w kultowym dziś filmie pt. „Wielka ucieczka”. Ekins skompletował również siedem wyścigów z cyklu International Six Days Trial (ISDT) w latach 60., zdobywając aż cztery złote modele i jeden srebrny. Przypomnijmy, że wszystkie sukcesy odniósł na motocyklach Triumph.

Fot. coys.co.uk

Maszyna, która trafi na aukcję, została przekazana Pittowi w prezencie przez producenta „Ocean’s Eleven”, Jerry’ego Weintrauba. Na zbiorniku znalazła się również grawerowana płytka z urodzinowymi życzeniami dla Pitta.

Fot. coys.co.uk

Przewidywana kwota, za jaką zostanie sprzedany motocykl, wynosi od 20 000 do 30 000 funtów. Triumph Bonneville ma zachowaną oryginalną rejestrację i jest w pełni gotowy do jazdy.

Warto wspomnieć, że Pitt jest właścicielem również innych doskonałych motocykli, m.in. Ducati Desmosedici RR, Monstera 696 oraz kilku chopperów na bazie maszyn Harleya-Davidsona.

%d bloggers like this: