Renegade Thor to elektryczny… cruiser z Indii

Thor to dzieło indyjskiej firmy UM Lohia Two Wheelers Pvt. Ltd., ale każdy z egzemplarzy, które od połowy roku będą sprzedawane w Indiach, zostanie wyprodukowany we Włoszech. Czy to oznacza, że Thor pojawi się również na Starym Kontynencie?

Fot. UM Lohia Two Wheelers

Elektryczny silnik Thora wytwarza moc 30 kW i 70 Nm momentu obrotowego. Silnik napędza tylne koło poprzez napęd łańcuchowy i pięciobiegową skrzynię przy wsparciu sprzęgła hydraulicznego. Maksymalna prędkość motocykla wynosi 180 km/h.

Fot. UM Lohia Two Wheelers

Silnik zasilany jest akumulatorami litowo-jonowymi, które są chłodzone cieczą i zapewniają stałą wydajność nawet podczas upałów. Zasięg motocykla na jednym ładowaniu wynosi ok. 270 kilometrów. Akumulatory można również obsługiwać szybką ładowarką, która umożliwi osiągnięcia 80% naładowania w zaledwie 40 minut.

Fot. UM Lohia Two Wheelers

Wyjątkową cechą Thora jest wyposażenie jednostki w bieg wsteczny, co pozwala na łatwe manewrowanie pojazdem. Renegade Thor wyposażony jest w 17-calowe koło z przodu i 15-calowe koło z tyłu, opony są w rozmiarze 120/80-17 i 150/90-15.

Fot. UM Lohia Two Wheelers

Za hamowanie odpowiada system Brembo z tarczami 280 mm i 240 z tyłu. Dodatkowym wsparciem jest ABS. Motocykl będzie kosztował na rynku lokalnym 990 000 INR, czyli ok. 52 000 zł.

%d bloggers like this: