UNIKAT Motorworks otwiera salon i jednocześnie miejsce spotkań

Minęły 4 lata od kiedy Grzegorz Korczak, z wykształcenia operator filmowy, poświęcił tworzenie filmów na rzecz pasji do motoryzacji. Najpierw w swoim przydomowym garażu, potem w większej pracowni, zaczął budować motocykle pod marką UNIKAT Motorworks.

Wrocławski warsztat kastumujący motocykle głównie w stylu cafe racer i scrambler, stworzył już ponad 80 maszyn, które można spotkać na ulicach. W tej chwili skład zespołu to dodatkowo 6 specjalistów; Leszek Lesina Temasik, Marcin Gajek, Tomasz Podgórski, Michał Pamuła, Vitalij Nikolenko i Jakub Sypuła.

Fot. Unikat

W 2018 roku przyszedł czas na milowy krok w historii UNIKAT-a. Już od 1 lutego 2018 roku można odwiedzać ich nową siedzibę. Miejsce bezprecedensowe na mapie Polski. 500 mkw prawdziwego raju dla fanów motoryzacji powstało przy ul.Skarżyńskiego 9 we Wrocławiu, tuż obok dawnego terminala lotniczego.

Fot. Unikat

Oprócz przebudowy i personalizacji UNIKAT oferuje restauracje zabytków, regularny serwis motocyklowy, zimowanie, profesjonalny detailing, szkolenia DIY oraz organizację imprez. W siedzibie znajduje się studio fotograficzne, dzięki któremu możesz zobaczyć wizualizacje swojego projektu zanim mechanicy przystąpią do pracy a po ukończeniu budowy, uwiecznisz swoją maszynę na artystycznej fotografii.

Fot. Unikat

Jeśli nie masz stylowego motocykla już chcesz sprawdzić jaki Ci pasuje – możesz wypożyczyć maszynę, także o pojemności 125ccm czyli na prowo jazdy kat. B. Osoby nie jeżdżące na jednośladach także znajdą coś dla siebie; ręcznie malowane, unikatowe koszulki i bluzy, akcesoria z naturalnej skóry, akcesoria Biltwella, jakościowe ubrania Dickiesa oraz jeansy wrocławskiej marki Freestar.

Fot. Unikat

Latem UNIKAT zaprasza na darmową kawę przed wypadami w trasę (świetne położenie tuż przy AOW/S8)/A4 oraz na motoczwartki z kinem motocyklowym i grillem. Dzięki wspaniałomyślności firmy Jucha Beton do dyspozycji jest też mini rampa i plac do palenia gumy. W planach również koncerty, najbliższy już w marcu – informacja pojawi się wkrótce na Facebooku.

Fot. Unikat

UNIKAT Motorworks zaprasza od 15go lutego na “Dni otwarte” w godzinach 10:00-17:00.

%d bloggers like this: