Spirt of Munro to 18-letnia, nowozelandzka whisky w limitowanej serii

Entuzjaści motocykli uwielbiają historię Burta Munro. Najnowsza inkarnacja nieustępliwego wielbiciela szybkości i motocykli Indian ma formę specjalnej serii whiskey. Żadna okazja nie jest zła, aby wychylić szklaneczkę w hołdzie legendy, prawda?

Fot. thenzwhisky.com

Do wyprodukowania bardzo krótkiej serii, składającej się zaledwie z 953 butelek, skłonił firmę Indian syn Burta, John Munro, który miał okazję degustować nowozelandzką whiskey w Oamaru. The New Zealand Whisky Collection zestawiło Spirit of Munro z destylatów starzonych w beczkach po Burbonie i czerwonym winie, co zapewnia znakomity balans aromatyczno-smakowy. Każda butelka z 18-letnią whisky ma pojemności 500 ml.

Oczywiście liczba butelek ze szlachetną zawartością nie jest przypadkowa. 953 to jednocześnie pojemność silnika słynnego motocykla Burta Munro. Postanowiono również, że poziom alkoholu w whiskey zostanie wyrównany do 50%, co ma odnosić się do półwiecza rekordu świata Munro z 26 sierpnia 1967 roku.

Fot. thenzwhisky.com

Przypomnijmy, że Munro rozwinął tego dnia rekordową prędkość wynoszącą 184,71 mil na godzinę. Dokładnie taka jest również cena każdej z butelek – 184,71 dolarów.

John Munro zamieścił na Facebooku ogłoszenie reklamujące limitowaną edycję. Pierwsza sprzedawana partia 150 butelek rozeszła się na pniu, ale będzie jeszcze kilka akcji sprzedażowych. Najbliższa planowana jest na przełomie marca i kwietnia. Do klientów trafi wówczas 100 butelek.

Jeśli chcielibyście powalczyć o Spirt of Munro, tutaj link do The News Zealand Whisky Collection. Na dole strony znajduje się link do przedsprzedaży, który uaktywni się ponownie w stosownym czasie.

%d bloggers like this: