Suzuki Hayabusa 2019 będzie większa i lepsza?

Według japońskiego portalu AutoBy nowa Hayabusa zostanie mocno przerobiona i nie chodzi jedynie o zmiany kosmetyczne. Trzeci wersja kultowego modelu Suzuki nie dostanie jednak oczekiwanego turbo. Pojawi się natomiast silnik o większej pojemności i najnowsza, kosmiczna technologia.

Fot. AutoBy.jp

Włoska Insella, czyli portal poświęcony motocyklom, zamieściła nawet kilka konkretów. Według dziennikarzy Suzuki GSX-1300R Hayabusa w edycji 2019 pożegna się z silnikiem 1340 cm3 na rzecz jednostki o pojemności 1440 cm3. Będzie to oczywiście silnik spełniający wymogi Euro4.

W pakiecie elektronicznym znajdzie się podobno kontrola trakcji, półaktywne zawieszenie i ABS z opcją pracy w zakrętach. Nowa Hayabusa pojawi się pod nowym oznaczeniem kodowym GSX1400R.

Fot. AutoBy.jp

Hayabusa była najpopularniejszym sportowym turystykiem do momentu pojawienia się Kawasaki H2. Dodajmy przy okazji, że ekipa „zielonych” wypuszczają na 2018 rok nową wersję H2, czyli Kawasaki Ninja H2 SX. Suzuki Hayabusa w edycji 2019 zobaczymy prawdopodobnie dopiero jesienią podczas EICMA.

%d bloggers like this: