Indian Scout w grze Call of Duty: WWII. Środki ze sprzedaży pomogą weteranom

W listopadzie zeszłego roku Indian Motorcycle ogłosiło, że współpracuje z producentem gier komputerowych, firmą Activision. Współpraca polega na pomocy przy wiernym odtworzeniu Scouta 741B używanego przez armię USA w grze Call of Duty: WWII. Poza pracą grafików i projektantów powstało również pięć specjalnych, pamiątkowych motocykli zbudowanych na bazie modelu Scout Sixty w wersji 2018.

Indian Scout COD. Fot. Indian/Activision

Każdy z pięciu modeli 741B Call of Duty został pokryty oliwkową farbą, posiada specjalnie postarzone, skórzane elementy i wojskowe akcesoria. Aktualnie Activision ogłosiło, że użyje specjalnej edycji Scouta, aby zebrać pieniądze dla weteranów z Wielkiej Brytanii.

Indian Scout COD. Fot. Indian/Activision

Od 2009 roku Activision prowadzi program Call od Duty Enddowment, którego głównym celem jest wykorzystanie gromadzonych środków na pomoc weteranom w znalezieniu pracy. Początkowy cel producenta gier zakładał 25 000 miejsc pracy dla byłych żołnierzy, do końca 2018 roku.

Indian Scout COD. Fot. Indian/Activision

Ponieważ kampania okazała się wielkim sukcesem i zrealizowano cel znacznie wcześniej niż zakładano, nowe wyzwanie polega na zorganizowaniu 50 000 miejsc pracy dla weteranów w terminie do końca 2019 roku.

Indian Scout COD. Fot. Indian/Activision

Activision wybrało dwie organizacje w Anglii, którym zamierza pomóc. Są to The Forces Employment Charity oraz Walking With the Wounded. Specjalna edycja Scouta trafi niedługo na licytację. Na razie nie wiadomo, czy pozostałe maszyny również zostaną przeznaczone na wsparcie programu aktywizacji weteranów.

Indian Scout COD. Fot. Indian/Activision
%d bloggers like this: