Bankier z Londynu winny podszywania się pod funkcjonariusza policji motocyklowej

46-letni Darren Emanuel został złapany na jeździe byłym policyjnym motocyklem. Maszyna była nadal wyposażona w policyjne światła, w tym niebieskiego koguta, oraz charakterystyczne naklejki.

Anglik został zatrzymany w godzinach szczytu w dzielnicy Mayfair, po tym, gdy oficera policji zaniepokoił widok policyjnego motocykla BMW R1200RT, który nie odpowiadał na wezwania. Jak się okazało, maszyna należała wcześniej do policji w South Yorkshire.

Na dodatek kierujący BMW Darren Emanuel ubrany był w policyjną kurtkę, a na rękawach miał trzy odblaskowe paski – które znajdują się wyłącznie na oficerskich mundurach. Na kurtkę 46-latek założył kamizelkę z napisem „POLITE Think Bike”.

Fot. Freepik

Darren Emanuel został oskarżony o noszenie policyjnego munduru z zamiarem oszukania i podszywanie się pod oficera policji. Oskarżony nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Według mężczyzny, motocykl zakupił zgodnie z prawem w serwisie Ebay od byłego policjanta, który zrezygnował z jazdy jednośladem.

Sprzedawca podobno powiedział oskarżonemu, że jeździ tak od lat i nie miał nigdy żadnych problemów. Podarował mu także kurtkę policyjną i wspomnianą kamizelkę. Ponadto Emanuel zaznaczył, że od zakupu maszyny przejechał ponad 1000 mil bez żadnych uwag ze strony policji.

Sąd nie uwzględnił tych wyjaśnień i uznał Darrena Emanuela winnego zarzucanym mu czynów. Anglik został skazany na 12 miesięcy w zawieszeniu, 650 funtów grzywny i 20 funtów opłaty tytułem kosztów sądowych.

W uzasadnieniu wyroku Sąd stwierdził: „Jest sprawą szczególnej wagi, aby społeczeństwo miało zaufanie do policji. Działania oskarżonego podważają to zaufanie, na co nie może być zgody”.

%d bloggers like this: