„Victory Motorcycles 1998-2017” – historia upadku

„Victory Motorcycles 1998-2017” to bogato ilustrowana książka zawierająca historię marki model po modelu i analizę, dlaczego firma macierzysta ogłosiła na początku 2017 roku koniec działalności Victory.

Fot. octanepress.com

Książka pojawi się w handlu w kwietniu bieżącego roku, zostanie wydana przez Octane Press. Wydawca zapowiada, że „Victory Motorcycles 1998-2017” to pełna historia niedocenianej marki cruiserów. Victory rzuciło wyzwanie dominacji Harleya-Davidsona produkując niezwykłe motocykle – bardziej innowacyjne, niezawodne mocniejsze, ale ostatecznie nie zdołało konkurować ze statusem marki z Milwaukee jako globalna ikona kultury.

Fot. octanepress.com

Pierwszy rozdział dotyczy opracowania i wdrożenia modelu V92C wraz ze szczegółowymi opisami technicznymi i zdjęciami. Podobnie postąpiono z kolejnymi modelami. Współautorzy publikacji Michael Dapper i Lee Klancher byli zaangażowani w rozwój Victory od pierwsze prototypu, który zadebiutował w czerwcu 1997 roku, aż do zimowego poranka w styczniu 2017 roku, kiedy firma Polaris ogłosiła, że likwiduje działalność Victory.

Fot. octanepress.com

Książka zawiera niepublikowane dotąd zdjęcia i rendery projektanta marki Mike’a Songa. Ponadto zdradza wiele historii i zakulisowych działań związanych z Victory. Autorzy zdobywają się również na podsumowanie biznesowej strony przedsięwzięcia i jego zakończenia.

Fot. octanepress.com

„Victory Motorcycles 1998-2017” pojawi się w sprzedaży 1 kwietnia 2018 roku. Książka ma 192 strony, będzie kosztować 60 dolarów. Przy okazji warto również przypomnieć naszą analizę zjawiska, jakim przez dwie dekady była marka Victory. Możecie o tym poczytać w tekście pt. „Opowieść o tym, jak Victory V92C miał pokonać Harleya”.

%d bloggers like this: