Akcja serwisowa Hondy dotycząca… instrukcji obsługi motocykla

Przez lata zdążyliśmy przyzwyczaić się do licznych akcji serwisowych, które mają na celu wyeliminowanie usterek w dziesiątkach, setkach, a niekiedy tysiącach wyprodukowanych motocykli. To się zdarza. Po prostu. Najnowsza akcja Hondy nie dotyczy jednak motocykla, ale papierowej książeczki dostarczanej wraz z nim nowym klientom. Okazuje się, że niewielki błąd w druku może być niebezpieczny dla użytkowników…

Firma Honda Motor Europe Ltd. powiadomiła Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w instrukcjach obsługi pojazdu dostarczonych przy zakupie motocykli Honda CB1100CA/NA, ADV750 i VFR800F, wyprodukowanych od 07.07.2016 r. do 17.10.2017 r. w Japonii, stwierdzono brak niektórych symboli w tabeli czynności przeglądowych oraz na niektórych stronach.

Honda VFR800F. Foto. Honda

W przypadku wykonywania przeglądów okresowych poza ASO Honda i posługiwania się tylko instrukcją obsługi motocykla, może to doprowadzić do niewykonania w określonych terminach zalecanych czynności serwisowych, co może mieć wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 118 pojazdów. Lista numerów VIN znajduje się tutaj. Przedsiębiorca zadeklarował, że wszyscy posiadacze motocykli objętych kampanią zostaną wezwani na bezpłatną wymianę instrukcji obsługi.

Informacji związanych z kampanią udziela Honda Motor Europe Ltd. (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce (adres: ul. Puławska 381, 02-801 Warszawa; tel.: 801 811 711).

%d bloggers like this: