Kask motocyklowy z klimatyzacją? Opatentowany system trafił do przedsprzedaży

Do lata zostało jeszcze kilka miesięcy, ale przecież wszyscy pamiętamy, co oznacza jazda podczas spiekoty, szczególnie kiedy trzeba dojeżdżać do pracy w warunkach miejskich, w dużym ruchu. Być może nowy sezon powitamy z lodówką na głowie, o pardon, z klimatyzacją za uszami.

Fot. bluarmorhelmets.com

Firma BluArmor będąca filią ApEner Mechatronics z Indii, wprowadza właśnie na rynek system BluSnap z aktywnym chłodzeniem. Klimatyzacja zasilana jest akumulatorowo i montowana na dowolnym kasku, podobnie jak gogle.

Fot. bluarmorhelmets.com

BluSnap kosztuje obecnie w przeliczeniu na złotówki niecałe 100 zł. System składa się ze zbiornika z płynem, wentylatora elektrycznego, małego radiatora i filtra powietrza. Działanie BluSnap opiera się na efekcie odparowania wody na radiatorze, a następnie wdmuchania chłodnego powietrza do wnętrza kasku.

Fot. bluarmorhelmets.com

Odparowanie wody jest reakcją endotermiczną, co oznacza, że proces ten absorbuje ciepło, a to jest powód, dla którego pocimy się, kiedy jest gorąco, w efekcie chłodząc ciało. To samo dzieje się w BluSnap, natomiast dodatkowy wentylator jest po to, aby skierować chłodniejsze powietrze do wnętrza hełmu.

Fot. bluarmorhelmets.com

Producent szacuje, że obniżenie temperatury wyniesie od 6 do 15 stopni. Nie ma jeszcze danych na temat wagi urządzenia, ale powinno być ono dość lekkie, ponieważ mocowane na pasku zbliżonym do tego z gogli.


BluSnap by BluArmor – Pre-order Now! Źródło: YouTube, bluarmor helmets

Z innych szczegółów wiadomo, że filtr ma właściwości antybakteryjne, natomiast akumulator BluSnap zapewnia 10 godzin użytkowani non stop. Napełnianie zbiornika wodą powinno odbywać się przed każdą jazdą, zaś podczas wojaży co 2 godziny. To powinno wystarczyć, żeby dojechać do pracy.

Fot. bluarmorhelmets.com

Samo urządzenie dostępne jest w kolorze czarnym, do wyboru jest za to kilka wariantów pasków. Dostawy mają rozpocząć się już 15 marca bieżącego roku. Urządzenie nie jest drogie, kosztuje obecnie 1609 rupii indyjskich, czyli ok. 85 zł. Link do strony preordera znajdziecie tutaj.

%d bloggers like this: