„Ant-Man i Osa”. Marvel rezygnuje z Harleya-Davidsona na rzecz Triumpha

Marvel zaprezentował wczoraj nowy trailer filmu pt. „Ant-Mana i Osa”, którego premiera kinowa zaplanowana jest na 6 lipca 2018 roku. Dzięki temu mogliśmy przyjrzeć się scenom pościgu motocyklowego, które pojawiły się w zapowiedzi.

Ku naszemu zaskoczeniu, nie zobaczyliśmy motocykli marki Harley-Davidson, która od dawna jest partnerem Marvela. Pojawiły się za to jednoślady marki Triumph, a konkretnie model Thruxton R.

Fot. YouTube, Marvel Entertainment

Motocykle są wyraźnie widoczne we fragmencie 0:46 i 1:34. To spore zaskoczenie. Harley-Davidson od dawna występuje w filmach Marvel Cinematic Universe. Amerykański gigant motocyklowy miał mocne powiązania marketingowe z „Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie”. W kinowym hicie z 2011 roku, mogliśmy przy okazji poznać kawałek historii wojskowych modeli Harleya-Davidsona.

W późniejszych obrazach podziwialiśmy nowe modele jeszcze przed ich oficjalną premierą, na przykład Street 750 pojawił się w zwiastunie filmu „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz” z 2014 roku. Nawet elektryczny prototyp Livewire trafił do świata Marvela w filmie „Avengers: Czas Ultrona” z 2015 roku.


Marvel Studios’ Ant-Man and the Wasp – Official Trailer. Źródło: YouTube

Jednak w nowym Ant-Manie Marvel zdecydował się Triumpha. Co to znaczy? Po pierwsze sygnalizuje, że długoletnia współpraca pomiędzy Harleyem-Davidsonem a Marvelem nie przebiega już tak gładko jak dotychczas. Wydaje się, że angielska marka motocyklowa mogła zająć miejsce Harleya, choć nie jest jasne, czy mamy do czynienia z jednorazową umową, czy początkiem dłuższej współpracy.

Po drugie ruch Marvela, mimo że mało znaczący pod względem finansowym, na pewno odbije się na prestiżu filmu z Milwaukee. Nieznacznie, ale jednak…

%d bloggers like this: