Premiera nowego Triumpha Speed Triple jest właściwie pewna. Zobacz zwiastun!

Minęły już 24 lata od kiedy Triumph wypuścił Speed Triple – prawdziwego street fightera z duszą wojownika. Od czasu premiery ten groźny naked przeszedł szereg aktualizacji, w tym sześć zmian silnika. Ostatnia z nich miała miejsce całkiem niedawno, w 2016 roku. Jednak konkurencja nie śpi, dlatego Triumph prezentuje nowy zwiastun, który zapowiada odświeżenie motocykla.

Fot. YouTube, OfficialTriumph

W filmie wystąpił zawodowy brytyjski motocyklista Carl „Foggy” Fogarty oraz Gary Johnson, który jest kierowcą TT. Chociaż clip nie wskazuje jednoznacznie, że chodzi o nowy motocykl, to oczywiste, że ta maszyna jest już w drodze. Wizualnie wygląda podobnie jak na kilku zdjęć szpiegowskich, które wyciekły do sieci już wcześniej, ale zapewne wersja finalna zaskoczy nas wieloma nowościami.

Trudno powiedzieć, co mogło zmienić się w silniku, natomiast widoczne na pierwszy rzut oka zmiany to nowy układ wydechowy i pięcioramienne koła, co może sugerować, że cały motocykl zostanie odświeżony, a nie tylko jego silnik.

Fot. YouTube, OfficialTriumph

Spodziewamy się, że pojawią się dwa modele, które zostały zaprezentowane w filmie, czyli S i R, ale możliwe jest, że Triumph doda jeszcze model RS, tak jak to ma miejsce w przypadku Street Triple. Motocykle, które możemy zobaczyć w klipie, to na pewno modele premium, ponieważ są wyposażone w akcesoria z karbonu i puszki Arrow.

Co ciekawe, wydaje się, że oba modele pozbyły się analogowych zegarów na korzyść panelów TFT. Dzięki temu użytkownicy powinni dostać bogaty zestaw nowych informacji i możliwość wyświetlania tych danych, które ich interesują. Nawigacja odbywa się za pomocą małego joysticka, co można dostrzec na filmie.

Fot. YouTube, OfficialTriumph

Prawdopodobnie model R będzie wyposażony w zawieszenie Ohlins i akcesoria z włókna węglowego. Zakładamy również, że model R będzie kontynuował dotychczasowy wariant kolorystyczny z kontrastową ramą pomocniczą. Jeżeli pojawi się również trzeci model RS, być może zostanie wyposażony w mocniejszy zestaw hamulcowy Brembo.

Za kilka tygodni powinniśmy dowiedzieć się więcej. Liczymy, że poznamy wówczas cenę nowości Triumpha.


Fogarty vs Johnson. Źródło: YouTube, OfficialTriumph

%d bloggers like this: