Nowe zegarki Indian. Tanio nie jest…

Indian Motorcycle Company i luksusowa marka zegarków Baume et Mercier połączyły siły, aby zaoferować klientom najwyższej klasy chronometry.

Indian najwyraźniej nie jest firmą, która pozwoliłaby, aby przeszły jej przed nosem dobre okazje marketingowe. W ofercie marki pojawią się dwa luksusowe modele: Baume Mercier Clifton Club Scout i Clifton Club Chief.

Źródło: baumeetmercier

Początki firmy Baume Mercier sięgają 1830 roku. O współpracy dwóch kultowych marek dowiedzieliśmy się jeszcze w zeszłym roku. Efektem była pierwsza edycja o ekstremalnie długiej nazwie Baume Mercier Clifton Club Burt Munro Tribute Limited Edition.

Był to oczywiście zegarek poświęcony Burtowi Munro. Czasomierz powstał w celu upamiętnienia 50. rocznicy ustanowienia rekordu prędkości Munro na słonej niecce Bonneville w 1967 roku. Wykonano zaledwie 1967 tych zegarków.

Źródło: baumeetmercier

Nowa kolekcja ograniczona jest do 1901 sztuk, co oczywiście ma wskazywać na chwalebne początki firmy Indian. Styl chronometrów jest bardzo klasyczny. Wyceniony na 3750 dolarów Clifton Club Scout wyposażono w szaro-czarna tarczę i tradycyjny brązowy pasek z cielęcej skóry znanej firmy Horween Leather Company. Bardziej formalny Clifton Club Chief ma czarny cyferblat i stalową bransoletę. Jego cena to 3900 dolarów. Kto mówił, że będzie tanio?


Meet the Clifton Club Indian Scout Edition. Źródło: YouTube, baumeetmercier

%d bloggers like this: