Znamy cenę nowego Triumpha Speedmastera. Na razie w Anglii

Triumph ujawnił cenę nowego Bonneville Speedmastera. Na razie jest to kwota, którą przyjdzie zapłacić klientom w Wielkiej Brytanii. Cena motocykla to 11 650 funtów, czyli ok. 55 000 zł. To nieco więcej niż Bobber, który w Anglii kosztuje 10 600 funtów, w przeliczeniu na złotówki ok. 49 700 zł. W Polsce cena motocykla Speedmastera będzie na pewno znacząco wyższa, bo Bobbera u polskich dealerów  można nabyć za 57 500 zł.

Fot. Triumph

Przypomnijmy jeszcze, że Speedmaster współcześnie pojawił się w 2002 roku (sama nazwa była używana przez amerykańskich importerów już w 1965 roku, ale Triumph nigdy oficjalnie jej nie przyjął). Średniej wielkości cruiser napędzany tym samy równoległym twinem, który sprawdził się w Bonneville, Thruxtonie, Scramblerze i America, mógł stawać obok Sportstera od Harleya-Davidsona, chociaż nigdy nie zdołał konkurować z amerykańskim motocyklem na gruncie estetyki i wyglądu.

Premiera nowego Speedmastera miała miejsce na początku października ubiegłego roku. Motocykl oparty jest na wariancie Bobber, ale wyposażono go w części o lepszej specyfikacji, w tym hamulce i zawieszenie.

Fot. Triumph

W ramie motocykla znajduje się silnik o pojemności 1200 cm3 i mocy 77 KM – jest to dokładnie ta sama jednostka, która pokazała już pazur w Thruxtonie, Bonneville Y120 i oczywiście wspomnianym wariancie Bobber. W miejscu dotychczasowej kanapy pojawiło się kowbojskie, pojedyncze siodło. Specjaliści z Triumpha przerobili też układ hamulcowy, któremu przewodzi obecnie dwutłoczkowy zestaw Brembo z podwójnymi tarczami 310 mm z przodu.

Speedmaster otrzymał jeszcze aktualizację zawieszenia: zwiększono zakres skoku 41-milimetrowego widelca teleskopowego do 90 mm, natomiast tylny motoshook zapewnia aktualnie 73 mmm zakresu i regulację wstępnego napięcia.

Fot. Triumph

Elektronika Speedmastera nie różni się od Bobbera, zbiornik paliwa został powiększony do 12 litrów, aby motocykl zyskał nieco na potencjale turystycznym. Dla tych samych powodów wymieniono kierownicę.

%d bloggers like this: